• Haziran 16, 2022

  Keratinin saç bakımı için önemi günümüzde keratin kavramının halk tarafından sıklıkla duyulmasıyla merak edilen bir konu haline gelmiştir ve sonucu olarak keratinin saç bakımında ne kadar önemli bir madde olduğu anlaşılmıştır. Keratin bakımı ile ilgili detaylı bilgi edinmek için tıklayın.

  dermojet
 • Haziran 15, 2022 Cilt Bakım Önerileri

  Misel su, insan cildinin temizlenmesine ve zararlı maddelerden arınmasına yardımcı olan temizleme suyudur. İnsan sağlığı için birçok faydası bulunan misel su kesinlikle durulama gerektirmemektedir. Misel su ile cildinizi temizlersiniz ve korursunuz. Yazımızda sizler için misel suyun ne olduğunu, faydalarının ne olduğu ve nasıl kullanıldığını detaylı olarak inceledik.

  dermojet
 • Haziran 10, 2022 Saç Bakım Önerileri

  Yaz ayının gelmesi ile deniz ve havuz sezonunu açtık. Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte saçlarımızın hem tuzlu suya hem de klora maruz kalacağı bir döneme girdik. Yazın kuruyan saçların en büyük sebebi bu tuz ve klor olarak görülmektedir. Bu dönemde saç bakımı en önemli konu haline gelmektedir. Bu yazımızda sizlerle deniz suyuna maruz kalmış saçların, saç bakımı hakkında konulara değineceğiz.

  dermojet
 • Bebeklerde pişik oluşumu en sık rastlanan durumdur. Pişik yüzünden bebekler sürekli huysuzlanır ve ağlar. Ebeveynler böyle durumlarda çok fazla endişelenmektedir. Bu yazımızda ebeveynler için pişiğin ne olduğunu, pişik durumunun neden oluştuğunu, nasıl önlendiğini ve nasıl geçtiğini inceleyeceğiz.

  dermojet
 • Mayıs 27, 2022 Saç Bakım Önerileri

  Sağlıklı ve bakımlı saçlar için cilt tipine uygun şampuan seçimi yapmak başlıca kriterlerden birisi. Kişisel imajın ilk belirleyicilerinden olan saçlar, fiziksel görünüm açısından büyük öneme sahip. Saçların yıkanması, şekillendirilmesi ve korunması oldukça özen gösterilmesi gereken işlemler. Estetik ve güzelliğe olan etkisinin yanında temiz bir görünüm için de sağlıklı saçlar gerekiyor.

  dermojet
 • Mayıs 27, 2022 Yaz Ürünleri

  Son yıllarda güneşin zararlı etkilerine maruz kalmak istemeyen bireyler bronzlaştırıcılara başvurmaya başladı. Uzun süre güneş altında vakit geçirmek zorunda kalmadan bronz bir tene sahip olmak mümkün. Ayrıca bronzlaştırıcı kremler açık tenli olup, istediği tona ulaşamayanlar tarafından da tercih ediliyor. Cildini koruyarak kavruk bir tene sahip olmak isteyenler için oldukça ideal.

  dermojet
 • Mayıs 27, 2022 Cilt Bakım Önerileri

  Çoğunlukla dış etmenlere bağlı olarak gelişen dudak çatlaması, oldukça rahatsız edici olabiliyor. Dudak gibi narin bir bölge rüzgârdan, soğuk veya kuru hava koşullarından kolaylıkla etkilenebiliyor. Ayrıca kişinin dudaklarını ısırması, emmesi veya vitamin eksikliği sebebiyle de gelişebiliyor. Çok çeşitli sebeplerden ötürü gelişebildiği için öncelikle sorunun kaynağı tespit edilmelidir.

  dermojet