Yüz Makyaj Ürünleri

 

Yüz Makyaj Ürünleri Nelerdir?

Özellikle kadınlar tarafından kullanılan yüz makyaj ürünleri birçok çeşide ayrılmaktadır. Makyaj bazı, fondöten, kapatıcı, allık, pudra, göz farı, eyeliner, maskara ve ruj en çok kullanılan yüz makyaj ürünleridir. Tabi gün içerisinde yüze yapılan makyajın cilt sağlığı için temizlenmesi de gerekiyor. Bunun için de makyaj temizleyici kullanılmalıdır.

Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüz makyajının nasıl yapıldığı kullanılan malzemelerin kalitesi kadar önemli bir yer tutar. Malzemeleri doğru sırayla uygulamak, abartıya kaçmamak ve cildimize uygun renk tonlarından yararlanmak iyi bir yüz makyajının temelini oluşturur. Öncelikle yüzümüze makyaj bazı uygulamalıyız. Makyaj bazını şeffaf renkli bir jel olarak tanımlayabiliriz. Ciltteki kusurları kapatma maksadıyla kullandığımız makyaj bazı kuruduktan sonra ise sıra fondötene geliyor. Fondöten de makyaj bazı gibi kusurları kapatma maksadıyla uygulanmaktadır. Burada ise makyaj süngeri kullanmak fondötenin daha da kusursuz uygulanmasını sağlayacaktır. Eğer fondöten görünümünü sevmiyor ve kullanmak istemiyorsanız bb-cc krem de kullanabilirsiniz. Fondöten aşamasını da tamamladıktan sonra allık uygulamasına geçiyoruz. Abartmadan kullanılan allık cildimize ışıltı katacaktır. Bundan sonraki işlemler ise tamamen kişisel zevkinize ve yüz makyajından beklentinize kalıyor. Rimel, eyeliner, göz farı, maskara kullanarak göz makyajınızı yapabilir, ruj ile dudaklarınıza renk katabilirsiniz.

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Cilt gözeneklerimizin açılması ve cildimizin gerekli havayı alabilmesi için makyaj temizliği oldukça önemlidir. Bunun için de bazı malzemeler kullanmamız gerekir. Makyaj temizleyici kremler ya da misel su ile makyajınızı gönül rahatlığıyla temizleyebilirsiniz.

En Kaliteli ve Güvenilir Yüz Makyaj Ürünleri En Uygun Fiyatlarla Dermojet'te!

Her cilt tipine uygun fondötenler, makyaj temizleyici kremler, misel sular, göz makyaj ürünleri ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR