Yüz Bakımı Ürünleri

 

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir?

İnsan cildi çeşitli dış etkenlerden dolayı zaman içerisinde zarar görebiliyor. Zararlı güneş ışınları, hava sıcaklığı, nem oranı gibi faktörleri bu dış etkenlere örnek olarak verebiliriz. Bu etkenlerin vermiş olduğu zararı minimuma indirebilmek ve cilt sağlığını koruyabilmek içinse yüz bakımı oldukça önemli bir faktör. Yüz bakım ürünlerine örnek olarak da cilt nemlendiricileri, cilt temizleme ürünleri, cilt bakım kremleri, bb-cc kremleri, cilt tonikleri, cilt bakım serumları, matlaştırıcı ürünler, cilt peeling ürünleri, anti-age ürünler, termal sular, cilt maskeleri ve cilt bakım yağları örnek verilebilir.

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüz bakımında en önemli noktalar cilt tipinize uygun ve kaliteli ürün seçimi ile doğru uygulamaları yapmaktır. Birkaç adımda yüz bakımının nasıl olacağını anlatmak gerekirse; Yüz bakımına öncelikle temizlik ile başlamak gerekir. Hava kirliliğinden, makyajdan ve kirlerden cildimizi ve gözeneklerimizi arındırmamız oldukça büyük bir öneme sahiptir. Peeling ürünleri kullanarak da cildimizi temizleyebiliriz. Cildimizi ölü derilerden arındırırken rahatlama hissi de veren peeling ürünleri ile cilt sağlığımızı koruyabiliriz. Birçok çeşidi bulunan cilt maskeleri ile de cildinizi temizleyebilirsiniz. Cilt tipinize uygun maskeyi seçmek bunun için yeterli olacaktır. Cildiniz kirlerden yeterince temizlendikten sonra cilt tonikleri kullanarak yağlardan da arındırabilirsiniz. Cilt kırışıklığı ve cilt lekesi gibi problemler için cilt serumları kullanarak bu sorunları minimuma indirebilirsiniz. Güneş ışınlarının da etkisiyle kuruyan cildinizi nemlendirebilmek adına cilt nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizdeki yaşlanma etkisi yavaşlar ve cildiniz gereken nem oranına kavuşur

BB ve CC Krem Farkı Nedir?

BB ve CC kremler birçok kişi tarafından aynı sanılsa da aslında iki farklı ürün grubunu niteliyorlar. BB kremin türkçe karşılığı leke kremi iken CC kremin türkçe karşılığı cilt dengeleyicidir. Aralarındaki en temel fark kullanıldıkları cilt tiplerinde ortaya çıkmakta. Her ikisi de ciltteki renk tonlarını eşitlemek amaçlı kullanılsa da BB kremler yağlı ve sivilceli ciltler için daha uygundur.

Cilt Maskeleri Nasıl Kullanılmalı?

Yüz bakımınızın en önemli parçalarından biri olan cilt maskelerini doğru uygulamak sonucu birebir etkileyecektir. Doğru bir kullanım için cildiniz temiz ve kuru olmalı, cilt tipinize uygun maske seçimi yapmalısınız.

Farklı Cilt Tiplerine Göre Yüz Bakım Ürünleri Dermojet'te!

Her türlü cilt tipi için cilt nemlendiriciler, cilt temizleme ürünleri, cilt bakım kremleri, cilt tonikleri, bb-cc kremler, cilt bakım serumları, anti-age ürünler, cilt maskeleri, cilt peeling ürünleri, cilt yağları ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR