Şampuanlar

 

Şampuan Ne İşe Yarar?

Gün içerisinde fazlasıyla toz ve kire maruz kalan saçlarımız kirlenir. Kirlendikçe de yağlanır ve güçsüzleşir. Şampuan, saçı kir ve tozdan temizleyerek yağlanmayı engeller ve saça gerekli bakımı sağlar. Daha güçlü ve sağlıklı saçlar için saç tipimize uygun şampuan kullanımı oldukça önemli. Doğru şampuan seçimi ve düzenli kullanım ile saçlarımız parlak bir görünüme kavuşarak kopmalara, dökülmelere ve kırılmalara karşı oldukça dayanıklı bir hale gelecektir.

Şampuan Nasıl Kullanılmalı?

Şampuan birçok insan tarafından yanlış kullanılan ve bu sebeple faydalarından tam olarak yararlanılamayan bir ürün. Saçlarınızı yıkarken dikkat etmeniz gereken ilk nokta suyun ısısının çok sıcak ya da çok soğuk olmamasıdır. Bu sayede saçımızda su sıcaklığından kaynaklanan kuruluk ve yağlanma gibi etkilerden korunabiliriz. Diğer bir önemli nokta ise saçlarımızın tamamen ıslandığından emin olmamız. Sonrasında saç uzunluğunuza ve yoğunluğunuza uygun olacak şekilde 1-2 fındık kadar şampuanı elinize alarak saçımızın her bir noktasına eşit şekilde yayılmasını sağlamalıyız. İyice köpürdükten sonra saç diplerine parmak uçlarımızla masaj yapmalı ve durulamalıyız.

Kepek Oluşumu Nasıl Engellenir?

Kepek oluşumunu engelleyebilmek adına yapabileceğimiz ilk şey kepeğe karşı şampuan kullanmaktır. Birçok markanın kepeğe karşı etkili şampuanı olsa dahi iyi markaları seçmek önemli. Kepek şampuanı haricinde doğal olarak uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle de kepeği engellemek mümkün. Yapılması gereken ilk şey saçlarımızı düzenli olarak yıkamamız. Saç spreyi, jöle, vax gibi ürünleri kullanmamamız. Saçlarımızı güneş ışığına maruz bırakmamız. Stresimizi azaltmak için gayret göstermemiz ve çinko ile B vitamini alımını artırmamız.

Kuru Saçlara Ne İyi Gelir?

Kuru saça sahipseniz öncelikle bir adet kuru saçlar için şampuan temin etmeniz gerekiyor. Bu saçınıza gerekli nemi kazandıracak ve yıpranmaları önleyecektir. Kuruluğu giderebilmek adına saç yağı temin edip uygulayabilirsiniz. Bunun haricinde yapabileceğiniz en iyi şey ise her gün saçınızı yıkamak ve sürekli bakım yapmaktır. Aksi takdirde saçlarınız tekrar kuruyacak ve yıpranacaktır.

Farklı Saç Tiplerine Göre Şampuanlar Dermojet'te!

Her türlü saç tipi için şampuanlara ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR