Makyaj

 

Nasıl Makyaj Yapılır?

Makyaj yapmak kadınlar için rutin bir eylem olsa da nasıl makyaj yapılacağı hep bir soru işareti olmuştur. İyi bir makyaj için öncelikle yüzü hazırlamak ve temizlemek gerekir. Temizlenen cildi nemlendirici yardımıyla nemlendirdikten sonra yüze baz uygulanmalı. Yeterli miktarda alınan bazı parmaklarınızla uygulayarak tüm yüzünüzü kaplamalısınız. Baz ile makyajınız daha uzun süre kalacak ve daha iyi görünecektir. Bir sonraki adım ise makyaj süngeri ile yüze fondöten sürmek. Bu sayede cildiniz daha pürüzsüz görünecektir. Lekeleri ve göz çevresinde oluşan halkaları kapatmak amacıyla kapatıcı da uygulayabilirsiniz. Yüzün fondötenden kaynaklı düz ve mat görünümünü kaldırmak için aydınlatıcı kullanmalısınız. Kontür ile beraber de yüzünüze derinlik katabilirsiniz. Fondötenden ve kapatıcıdan kaynaklı renk eşitliğini bozmak adına yanaklarınıza geniş bir fırça yardımıyla allık uygulayabilirsiniz.

Makyaj Nasıl ve Neyle Temizlenir?

Makyajın yapımı kadar temizlemesi de zorlu bir süreçtir. Cilt sağlığımız için de önem arz eden makyaj temizliği gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olurken gözeneklerin tıkanmasından kaynaklı sivilce oluşumunu da engellemektedir. Makyajınızı temizlemek için öncelikle cilt tipinize uygun temizleme suyu temin etmeniz gerekiyor. Yüzünüze kullandığınız makyaj temizleme suyu ile göz ve dudaklarınız için kullandığınız temizleme suları da farklı olmalı. Bu bölgeler yüzün genelinden daha hassas oldukları için daha özel ürünler kullanmak gerekir. Makyaj temizleme suyu ile cildinizi yormadan yumuşak masaj hareketleri yardımıyla temizlik işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Hangi Makyaj Temizleme Suyu Daha İyi?

Makyaj temizleme sularında da diğer tüm ürünlerde olduğu gibi kalite farkları mevcuttur. Kullanıcı yorumlarına ve ürün içeriklerine baktığımızda Avene, Bioderma, Darphin, Vichy, Jowae, Nuxe, La Roche-Posay markalarının makyaj temizleme sularının diğer ürünlere göre daha iyi olduğunu görüyoruz. Tüm bu makyaj temizleme sularını Dermojet üzerinden satın alabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR