Bebek ve Çocuk İçin Güneş Ürünleri

 

Bebeğinizi Güneşin Zararlı Etkilerinden Nasıl Korursunuz?

Cildi oldukça hassas olan bebeğinizi güneşten koruyabilmek için direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmamalı ve güneş ışınlarının dünyaya dik olarak vurduğu 10.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkarmamaya çalışmalısınız. Güneşin dik açıyla gelmediği saat aralıklarında ise SPF30 ve üzeri faktörlü, bebek ve çocuklar için üretilmiş bir güneş kremi kullanmalısınız.

Bebek ve Çocuklar İçin Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Bebek ve çocukların ciltleri yetişkin insanlara göre çok daha hassastır. Bu sebeple de bebek ve çocuklara özel üretilen güneş kremlerini kullanmaları oldukça önemlidir. Bu ürünlerin ise SPF50 veya SPF50+ olması gerekmektedir. Paraben ve alkol içermemeli, suya dayanıklı olmalıdır.

Bebekler İçin Güneş Kreminin Faydaları Nelerdir?

Güneş kreminin faydaları artık herkesçe biliniyor. Yetişkinler güneş ürünlerini sıklıkla kullansa dahi bebek ve çocuklar için bu durum ihmal edilebiliyor. Güneşten gelen UV ışınlarının insan cildine verdiği zararı engellemek adına güneş kremi kullanmak gerekmektedir. Bebek ve çocukların da bu ışınlardan zarar göreceğini düşünürsek bebek ve çocukların da bu ışınlara karşı korunması ve güneş kremi kullanması gerekiyor.

Bebeklerde Güneş Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Güneş kreminin ne zaman ve ne sıklıkla kullanılacağı, koruma etkisini direkt olarak etkilemektedir. Bebek ve çocuklar için güneşe çıkmadan 20 dakika önce güneş kremi uygulamak yeterli olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bulutlu havalarda da güneş kremi kullanılması gerektiğidir. Bulutlar güneşten gelecek zararlı ışınları tam olarak filtreleyemezler. Ayrıca sürülen güneş kreminin etkisinin iki saat olduğunu düşünürsek ikişer saat aralıklarla tekrardan uygulanması gerekmektedir.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR