El ve Ayak Bakım Ürünleri

 

El ve Ayak Bakım Ürünleri Nelerdir?

Gün içerisinde en çok kullandığımız organlarımız el ve ayaklarımızdır. Bu da el ve ayakları zararlı dış etkenlere en çok maruz kalan organlar yapıyor. Bu etkenlerden el ve ayaklarımızı koruyabilmek, onları nemlendirebilmek ve gerekli bakımı sağlayabilmek içinse el ve ayak bakımı yapmamız gerekiyor. El ve ayak bakımı ürünleri ise el kremleri, ayak kremleri, ayak mantar kremleri, ayak nasır kremleri, el nasır gibi ürünlerden oluşmaktadır.

 

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

İnsan ayaklarında oluşan ayak mantarı genellikle kırmızı renkli döküntülere sebep olur ve kaşıntıya sebebiyet verir. Ayak mantarının oluşum sebepleri ise yoğunluklu olarak, nemli ve sıcak ortam, ayakları sıkan kapalı ayakkabılar ve diyabettir.

Parmak arası mantarı, makosen ve kabarcıklı olmak üzere üç ayrı alt türe ayrılan ayak mantarını geçirmek için öncelikle bakım kremleri kullanmanız gerekiyor. Ayak bakım kremleri işe yaramazsa bir doktor ile görüşüp mantara iyi gelecek bir hap tedavisine başlamak gerekebilir.

Krem haricinde ayak mantarı için yapabilecekleriniz ise; hava alan ve ayağınızı sıkmayan ayakkabılar kullanmak, ayak bakımının ihmal edilmemesi, terlik, çorap, ayakkabı, havlu gibi eşyaların başka insanlarla ortak kullanılmaması, günlük olarak çorap değişikliği yapılması, duştan sonra ayakları kurutmaktır.

 

El ve Ayak Nasırları Nasıl Geçer?

El ve ayaklarımız oluşan nasırlar aslında cildimizin koruma mekanizmasının bir parçasıdır. Dışarıdan gelen bir tehdide karşı ciltteki iki sert dokunun arası kalınlaşır ve nasır meydana gelir. Bu sayede ciltte kendisini dış tehditlere karşı korumuş olur. Ayak nasırlarının durumu ileriyse tedavisi doktor gözetiminde yapılmalıdır.

Daha başlangıç seviyesindeki nasırlara ise evde el ve ayak nasır kremleri ile müdahele edilebilir. Nasırı yumuşatarak normal cilt formuna dönüştürmeyi hedefleyen nasır kremleri genellikle olumlu sonuçlar vermektedirler. Buradaki önemli nokta ise krem kullanımının sürekliliği ve nasırın kesici aletler ile aşındırılmaması gerektiğidir.

 

En Kaliteli ve Güvenilir El ve Ayak Bakım Ürünleri En Uygun Fiyatlarla Dermojet'te!

El kremleri, ayak kremleri, ayak mantar kremleri, ayak nasır kremleri, el nasır kremleri ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR