Diş Fırçaları

 

Diş Fırçası Nasıl Seçilir?

Dişlerimizi sürekli temiz tutmak ve çürüme gibi sorunları önleyebilmek için diş fırçalama oldukça önemlidir. Diş fırçası seçimiyse diş fırçalama eylemi için önemli bir yer tutar. Yanlış tercih edilen bir diş fırçası diş, diş eti ve diş minesi gibi bölgelere yarardan çok zarar verebilir. Bilinenin aksine sert diş fırçaları ağız ve diş sağlığı için sağlıklı bir tercih değildir. Diş hekimleri ağız bakımı için daha çok yumuşak diş fırçalarını önermektedirler. Bu sayede dişlerimizdeki kirler temizlenecek ve diş minemiz sert diş fırçasında olduğu gibi zarar görmeyecektir. Ayrıca diş fırçasının sapı esnek ve ağız yapısına uygun olmalıdır.

Diş Nasıl Fırçalanmalıdır?

İnsanların çoğu dişlerini doğru fırçalayamadıkları için birçok ağız ve diş problemi ile karşılaşıyor. Özellikle ön dişlerde oluşan çürükler sert fırçalar ile fazla güç uygulanarak yapılan fırçalama eyleminden kaynaklanıyor. Bunu engelleyebilmek içinse doğru diş fırçalamayı öğrenmemiz ve uygulamamız gerekiyor. Diş fırçalamada mutlaka uygulamanız gerekenler ise diş fırçasını 45 derece açıyla tutmak, ağzınızdaki her bölgeyi ileri-geri hareketlerle olacak şekilde nazikçe fırçalamak, dilinizi fırçalamayı ihmal etmemektir.

Diş Fırçası Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Diş fırçası değişimi diş fırçanızın kalitesine, diş fırçanızı nasıl kullandığınıza ve ne sıklıkla diş fırçaladığınıza göre değişebilecek bir kavram. Diş hekimleri ortalama olarak üç ayda bir diş fırçası değişimi önermekte fakat diş fırçanız sağlam duruyorsa ve kullanımda herhangi bir sorun yaşatmıyorsa bu süre biraz daha uzayabilir. Eğilen ve kopan diş fırçası telleri ağzınızı yeterince temizleyemeyeceği için yeni bir diş fırçası almak çok daha sağlıklı bir hareket olacaktır.

En Kaliteli ve Güvenilir Diş Fırçaları En Uygun Fiyatlarla Dermojet'te!

Her ağız ve diş tipine uygun diş fırçaları ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR