Vücut Nemlendiriciler

 

Cilt Kuruluğunun Sebepleri Nelerdir?

Cilt kuruluğu günümüzde çoğu insanın yaşadığı bir durum haline geldi. Buna sebep olan birçok faktör bulunmakta. Bazı hastalıkların da sebep olabileceği cilt kuruluğu için doktora gözükmenizde fayda var. Bunun haricindeyse kuru hava, egzoz dumanı, sıcak su, sıcak hava, havayı kurutan kalorifer, şömine gibi ısıtıcılar, yetersiz su tüketimi ve bir takım ilaçlar cildimizi kurutabiliyor.

Vücut Nemlendirici Krem Ne İşe Yarar?

Vücut nemlendirici kremler, vücudumuzu kuruluktan ve deformasyondan koruyabilmek adına nemlendirir ve gerekli bakımı yapar. Gün içerisinde cildimizi kurtabilecek birçok etkenle karşılaşıyoruz. Bu da cildimizi hem yoruyor hem kurutuyor hem de deforme ediyor. Bunu engelleyebilecek en iyi yöntem ise vücut nemlendirici kremlerin düzenli kullanımıdır.

Vücut Nemlendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle vücut nemlendirici krem nasıl kullanılmamalıyı işleyelim. Vücut nemlendirici kremler asla ama asla yüz kremi olarak kullanılmamalıdır. Yüz için üretilen nemlendirici kremleri kullanmanız daha doğru olacaktır. Vücut nemlendirici krem kullanmadan önce zaman zaman vücut peelingi uygulamak da iyi bir strateji olacaktır. Vücut nemlendirici kremleri sertçe bastırmadan yumuşak darbelerle masaj yaparak cildimize yedirmek etkisini oldukça artıracaktır. Ayrıca duş sonrası kullanılacaksa cildi iyice kurutmak da etkiyi artırır.

Farklı Cilt Tiplerine Göre Vücut Nemlendirici Kremler Dermojet'te!

Her türlü cilt tipi için vücut nemlendirici kremlere ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR