Ağız ve Diş Bakımı

 

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız bakımının insan sağlığına olan etkisi çok büyüktür. Ortalama olarak günde iki defa yaptığınız ağız bakımıyla diş ve ağız sağlığınızı korumanız mümkün. Ağız bakımı için kullanabileceğiniz malzemeler; diş fırçası, diş macunu, ağız çalkalama suyu, diş ipi, arayüz fırçası ve ağız duşudur. Bu malzemeleri rutin bir şekilde kullanarak yapacağınız ağız bakımı yaşanabilecek sağlık sorunlarını engellemek için yeterli olacaktır.

Ağız Bakım Suyu Ne İşe Yarar?

Ağız bakım suları ile yapacağınız gargara size daha ferah bir nefes sunar ve kötü ağız kokusunun önüne geçer. Dişlerde oluşan ve ağız sağlığını tehdit eden bakteri plağına ve zararlı asitlere karşı tam koruma sağlar.

Yetişkinlerde Ağız ve Diş Bakımının Önemi

Yetişkinlik döneminde ağız ve diş bakımı, karşılaşılabilecek çeşitli sağlık sorunlarının önüne geçebilmek için gereklidir. Yapılan bir araştırmaya göre 35 yaş üstü her beş yetişkinden birinde diş kayıplarıyla sonuçlanabilecek diş eti sorunlarıyla karşılaşılıyor. Düzenli diş fırçalamak, diş ipi ve ağız çalkalama suyu kullanmak bu durumla karşılaşmanıza engel olabilir.

Diş İpi Kullanmanın Önemi

Klasik diş fırçaları diş aralarındaki artıkları temizleyemez. Diş ipinin öncelikli amacı dişlerin arasını diş fırçasının erişemeyeceği yemek artıklarından temizlemektir. Diş aralarında kalan yiyecek artıkları arayüz çürüklerine sebebiyet verebiliyor. Diş ipi ise düzenli kullanım ile bu artıkları temizleyerek arayüz çürüklerinin önüne geçiyor.

Farklı Diş ve Diş Etlerine göre Diş Macunları ve Diş Fırçaları

Diş ve diş etleri hassas ve normal olmak üzere ikiye ayrılırlar. Normal diş etleri ve dişler özel bir bakım gerektirmese de hassas dişler için olan ürünlerin kullanımı önerilmez. Hassas dişlere sahip insanlar özellikle sıcak ve soğuk hassasiyetinden şikâyet etmektedirler. Bu gibi sorunlara çürükler sebebiyet verse de diş ve diş etinizin karakteri de hassas olabilir. Hassas dişler için özel olarak üretilen diş fırçaları ve diş macunları bu noktada sorununuzu hafifletmenize hatta çözmenize yardımcı olabilir.

En Uygun Fiyatlarla Ağız ve Diş Bakım Ürünleri Dermojet'te

Ağız ve diş sağlığınız için Diş fırçaları, diş macunları, diş ipleri, gargaralar ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR