Diş Macunları

 

Diş Macunu Nasıl Seçilmelidir?

Diş macunu seçerken dikkat etmemiz gereken ilk nokta içinde florür bulunmasıdır. Diş plaklarınızı temizleyen ve diş minesini güçlendiren florür diş macununda eser miktarda dahi olsa mutlaka bulunmalıdır. Satın almaya karar verdiğiniz diş macununun yetkili bir merciden onay alması da önemlidir. Özellikle sağlık bakanlığı onaylı diş macunları tercih edilmelidir. Hassas dişlere sahipseniz dişlerinize zarar vermemek için hassas dişlere özel üretilen diş macunlarını tercih etmelisiniz. Tüm bunların haricindeyse mevcutta bulunan diş problemlerine özel diş macunu kullanmak ve doğal diş macunu satın almak oldukça önemlidir.

Diş Macunu Hangi Maddeleri İçerir?

Diş macunları onlarca yıldır formülleri sürekli olarak geliştirilmiş ve neredeyse mükemmel hale gelmiş ürünlerdir. İçerisinde genel olarak magnezyum karbonat gibi nazik aşındırıcılar, gliserol gibi nemlendirici maddeler, deniz yosunu gibi doğal yoğunlaştırıcılar, sakarin gibi tatlandırıcı maddeler ve florür içerir. Bu maddeler doğru oranlarda kullanıldığı taktirde insan sağlığı için zararlı olmamakla birlikte yararlı bir hale gelmektedirler.

Florür Zararlı Bir Madde midir?

Florürün öncelikle neden diş macunlarında yer aldığını inceleyelim. Öncelikli amacı diş minesini güçlendirmek olan florür diş plaklarını da temizler. Bu da ağız sağlığı için oldukça işlevsel bir madde haline getirir florürü. Fakat florürün bu yararları yine de belirli bir oranın üzerinde kullanılması gerektiği anlamına gelmez. 5 gramın üzerinde kullanılacak olan florür öldürücü etkiye sahiptir. Ayrıca florür içeren diş macunlarının yutulması ezber bozukluğu, hafıza geriliği gibi problemlere yol açar. Diş macunlarımızda florür bulunması ağız sağlığımız için oldukça sağlıklıdır fakat diş macununu bilinçli kullanmalı ve yutmamalıyız.

En Kaliteli ve Güvenilir Diş Macunları En Uygun Fiyatlarla Dermojet'te!

Her ağız ve diş tipine uygun macunları ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR