Duş Jeli ve Temizleyiciler

 

Duş Jeli Ne İşe Yarar?

Duş jelleri teknik olarak sabunlardan çok da farklı değildir. Tıpkı sabun da olduğu gibi insan vücudundaki kirleri temizleyen duş jelleri sabunun aksine vücudumuza bakım yaparak çok daha iyi kokmasını da sağlar. Ayrıca Ph değeri sabuna göre oldukça düşük olduğu için cildi asla deforme etmez aksine korur. Piyasada bulunan her duş jelini satın almak yeterince iyi bir fikir olmayabilir. Duş jeli almadan önce içerdiği maddeleri iyice araştırmak, marka hakkında fikir sahibi olmak önemlidir. Cildi ferahlatan ve stresinizi azaltan duş jellerini en iyi markalarla Dermojet’ten alabilirsiniz.

Duş Jeli Nasıl Kullanılır?

Öncelikle cilt tipimize uygun olarak bir duş jeli almalıyız. Bu duş jelini ise çok sıcak ya da çok soğuk olmayan su ile vücudumuzu yeterince ıslattıktan sonra bir lif ya da süngere dökebiliriz. Sonrasında ise oldukça hassas şekilde yavaş masaj hareketleriyle duş jelini vücudumuza uygulamalıyız. Buradaki bir diğer önemli nokta ise vücudumuza duş jelini uyguladıktan sonra gelen durulama süreci. Yine soğuk ya da sıcak olmayan su ile vücudumuzu birkaç kez iyice durulamalı ve jel kalmadığından emin olmalıyız. En son ise yumuşak bir havlu ile nazikçe kurulanabiliriz.

Vücudumuzu Nasıl Daha İyi Temizleriz?

Vücudumuzu daha iyi temizleyebilmek adına yapabileceğimiz ilk şey daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi çok sıcak su ile duş almamak. Bu ciltteki korumayı sağlayan yağ tabakasına zarar verecektir. Bunun yerine durulama esnasında biraz soğuk su ile yıkanmamız kan dolaşımını hızlandırır ve gözenekleri sıkılaştırır. Hem su tasarrufu hem de cildi fazla suya maruz bırakmamak adına duşu kısa tutmak daha sağlıklı olacaktır. Duş sonrası cilt nemlendirici kullanmak da oldukça etkili olacaktır.

Farklı Cilt Tiplerine Göre Duş Jeli ve Temizleyiciler Dermojet'te!

Her türlü cilt tipi için duş jeli ve temizleyiciler ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR