Vücut İçin Güneş Ürünleri

 

Güneş Kremi Nasıl Uygulanmalı?

İnsan cildini güneşin zararlı ışınlarından koruyan güneş kremini cildimize uygun olarak seçmeliyiz. Her cilt tipi için bir varyasyonu bulunan güneş kremleri bu sayede cildimize en uygun bakımı yapar. Cilt tipinize uygun şekilde seçtiğiniz güneş kremini, güneşe çıkmadan 20-25 dakika kadar önceden vücudunuza uygulamalısınız. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise güneş kremini gereğinden az sürmemeniz gerektiğidir. SPF değeri ne kadar yüksek olursa olsun olması gerektiğinden az sürülen güneş kremi cildinizi koruyamaz. Sürdüğünüz güneş kremini her 2 ya da 2.5 saatte bir tazelemeniz gerekmektedir. Etkisi bir süre sonra kaybolacağı için baştan uygulamanız güneşten korunmaya devam etmenizi sağlayacaktır. Güneşin dünyaya dik açıyla geldiği 11.00-15.00 saatleri arasında çok gerekli olmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösterin. Güneş kremi cildinizi ne kadar güneşin zararlı ışınlarından koruyor olsa da bu saat aralığı yine de tehlike arz etmektedir.

Güneş İnsan Cildine Nasıl Zarar Verir?

Güneşten gelen zararlı ışınlar olarak tanımladığımız UV ışınların derinin tüm tabakalarını geçebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede cildin erken yaşlanmasına sebep olur ve cilt kanserine dahi sebebiyet verebilir. Aynı zamanda enfeksiyonlara karşı savunma sistemimizi zayıflatacaktır. UV ışınlarından cildimizi korumak istiyorsak güneş koruma ürünleri kullanmamız gerekiyor. En az 30 SPF değerine sahip bir güneş kremi tüm bu zararlı etkileri önemli ölçüde azaltacak ve sizi güneşin zararlı ışınlarından korumaya yetecektir.

Güneş Kremi En Az Kaç Faktör Olmalı?

Güneş kremlerinde SPF olarak adlandırdığımız bir değer bulunmaktadır. Bu değerin açılımı “Sun Protection Factor” ve Türkçe karşılığı ise güneş koruma faktörüdür. Güneş kremi alırken cildin hassasiyet durumuna göre de karar verebileceğiniz SPF değeri en az 30 olmalıdır. 30 SPF üstünü ise hassas ciltli insanların kullanması önerilmektedir. Güneş kremi alırken sadece SPF değerine bakmanız güneşten korunacağınız anlamına da gelmemektedir. Cilt tipinize uygun bir güneş koruma kremi seçimi yapmadığınız taktirde 50 SPF dahi olsa korunma garantiniz de olmayacaktır.

Bronzlaştırıcı Nasıl Kullanılır?

Bronzlaştırıcı ürünler de güneş kremleri gibi cilt tipine uygun olarak seçilmelidir. Bronzlaştırıcının uygulanacağı bölge birkaç gün öncesinde peeling ve nemlendiriciler yardımı ile nemlendirilirse uygulanan bronzlaştırıcının etkisi artacak ve süreç hızlanacaktır. Sonrasında ise avuç içine yeterince alınan bronzlaştırıcı krem cilde masaj yardımıyla yedirilmelidir.

En Kaliteli Vücut İçin Güneş Ürünleri En Uygun Fiyatlarla Dermojet’te!

Güneş kremleri, güneş koruyu spreyler, yaşlanma karşıtı güneş sütleri, kokusuz güneş kremi ve çok daha fazlasına Dermojet ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR