Güneş Ürünleri

 

Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Özellikle yaz sezonunda tercih edilen güneş kremi, cildimizi güneşin zararlı etkilerinden korur. Güneşin dünyaya dik açıyla vurduğu öğlen saatlerinde cildimiz güneşten gelen UV ışınlarına maruz kalır. Güneş kremi ise özel yapısı ile UV ışınlarının cildimize zarar vermesini engeller. Bunun yanı sıra sizi cilt yanıklarından korur, güneşten kaynaklanan cilt lekelerinin oluşumunu engeller, UV ışınlarının sebep olduğu fotoyaşlanmayı önler, cilt kanserine yakalanma riskinizi minimuma indirir.

Güneş Kremleri Nasıl Kullanılır?

Güneş kremleri cilt sağlığınız için kullanılması gereken bir ürün olduğu gibi nasıl kullanıldığı da büyük önem taşımaktadır. Öncelikle cilt tipinizi belirleyip buna göre bir ürün tercih etmeniz gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken bir detay da SPF (güneş koruma faktörü) değeridir. Tercih edilecek ürünün güneş koruma faktörü minimum SPF30 olmalıdır. Dışarıya çıkmadan önce sürülmesi gereken güneş kreminin vücut tarafından emilimi yaklaşık olarak 15 dakikadır. Yetişkin bir insanının güneşten korunması için gerekli güneş kremi miktarı ise 30 gr kadardır. Dışarıya çıkacaksanız her iki saatte bir, denize veya havuza girecekseniz ise çıktıktan sonra tekrardan güneş kremi uygulamanız gerekir.

Güneş Kremlerinin Raf Ömrü Ne Kadardır?

Güneş kremlerinin raf ömrü saklama koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Güneş kremleri nemli, sıcak ve güneş ışığını direkt alacak şekilde saklanmamalıdır. Doğru bir şekilde muhafaza edilen güneş kreminin yaklaşık ömrü 3 yıl kadardır.

Bronzlaştırıcı Nasıl Kullanılır?

Bronzlaştırıcı ürünler de güneş kremleri gibi cilt tipine uygun olarak seçilmelidir. Bronzlaştırıcının uygulanacağı bölge birkaç gün öncesinde peeling ve nemlendiriciler yardımı ile nemlendirilirse uygulanan bronzlaştırıcının etkisi artacak ve süreç hızlanacaktır. Sonrasında ise avuç içine yeterince alınan bronzlaştırıcı krem cilde masaj yardımıyla yedirilmelidir.

Hangi Bronzlaştırıcı Daha İyi?

Bronzlaştırıcılarda da diğer tüm ürünlerde olduğu gibi kalite farkları mevcuttur. Kullanıcı yorumlarına ve ürün içeriklerine baktığımızda Nuxe Sun, Bioderma, Lierac ve Incia markalarının bronzlaştırıcı ürünlerinin diğer ürünlere göre daha iyi olduğunu görüyoruz. Tüm bu bronzlaştırıcıları Dermojet üzerinden satın alabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Ne Zaman Sürülür?

Bronzlaştırıcıların kullanılması için spesifik bir zaman yoktur. Önemli olan nokta cildin kuru olmamasıdır. Bu sebeple denize girdikten sonra cilt nemliyken uygulamak daha sağlıklı ve etkili bir bronzluk sunacaktır.

Devamını Gör
1 2 >